DANESE MILANO

Firma Danese Milano została założona w roku 1957 w Mediolanie przez Bruno Danese i Jacqueline Vodozin. Od początku istnienia szuka odpowiedzi na proste potrzeby zmieniającego się społeczeństwa. Wielcy włoskiego designu jak Bruno Munari oraz Enzo Mari stworzyli wraz z Danese Milano oryginalne produkty i ponadczasowe interpretacje rzeczy codziennego użytku i zdominowali tym samym historię włoskiego designu.

W 1999 roku Danese Milano zostało przejęte przez Carlotta de Bevilacqua i od tej pory kolekcje firmy Danese Milano zostały podzielone na trzy grupy: praca, mieszkanie i oświetlenie. Lampy, meble i dekoracje Danese Milano wyróżniają się nie tylko wysoką jakością, ale również designem, który wyklucza wszystko co zbędne. Marka rozumie przez to również rezygnację z materiałów szkodzących środowisku.

Sukces w produkcji eleganckich, a przy tym purystycznych lamp, został osiągnięty dzięki współpracy projektantów pochodzących z różnych krajów i kultur. Każdy z nich wnosi coś nowego, co pozwala na stworzenie wyjątkowych produktów.

Read more