DANESE MILANO

Firma Danese Milano została założona w roku 1957 w Mediolanie przez Bruno Danese i Jacqueline Vodozin i koncentruje się od początku istnienia na znalezieniu odpowiedzi na proste potrzeby zmieniającego się społeczeństwa. Wielcy włoskiego designu jak Bruno Munari oraz Enzo Mari stworzyli wraz z Danese Milano oryginalne produkty i ponadczasowe interpretacje rzeczy codziennego użytku i zdominowali tym samym historię włoskiego designu.

W 1999 roku Danese Milano zostało przejęte przez Carlotta de Bevilacqua i od tej pory kolekcje firmy Danese Milano zostały podzielone na trzy grupy: praca, mieszkanie i oświetlenie. Lampy Danese Milano wyróżniają się nie tylko przez ich wysoką jakość ale również przez ich produkcje zwracającą ogromną uwagę na ochronę środowiska oraz oczywiście design, który wyklucza wszystko co zbędne.
Dzięki wspólnym wartościom jakie prezentuje Firma Danese Milano oraz międzynarodowy zespół Projektantów oraz wymianie kulturowej pomiędzy nimi udało się osiągnąć sukces w produkcji eleganckich ale purystycznych lamp.

www.danesemilano.com